Selectează o Pagină
Masa rotundă cu tema ‘’Schimbările climatice. Cauze si efecte’’

Masa rotundă cu tema ‘’Schimbările climatice. Cauze și efecte’’ a reprezentat un eveniment în care elevii s-au implicat într-un cadru deschis și colaborativ. Au avut loc discuții libere, unde elevii au putut să vorbească despre problemele mediului înconjurator, precum și prezentări ce au evidențiat impactul schimbărilor climatice asupra ecosistemelor și a vieții umane.
De asemenea, liceul a fost onorat cu prezența unor invitați ce și-au oferit persectiva în calitate de specialiști pe acest subiect. Cei care au susținut astfel de prezentări au fost: Alina Șerban (meteorolog ANM), Iulian Dobriță (responsabil probleme de mediu, primăria Brănești) și Laura Mirela Bejan (inginer silvic, Ocolul Silvic Brănești).
Elevii au fost încurajați să-și exprime opiniile și preocupările lor, să-și împărtășească propriile experiențe și să contribuie la identificarea și promovarea acțiunilor colective pentru a aborda problema schimbărilor climatice într-un mod eficient și sustenabil.